شنبه01232021

Last updateیکشنبه, 16 فوریه 2014 6pm

 

معرفی دانشمند برتر این هفته

Scholar of the week

نگاهی به زندگی لودویگ فون میزس

سوسیالیسم محکوم به شکست است

لودویگ فون میزس یکی از آخرین شاگردان مکتب اقتصادی اتریش بود. او دکترای خود در حقوق و اقتصاد را از دانشگاه وین در سال 1906 دریافت کرد. یکی از بهترین آثار او، «نظریه پول و اعتبار» بود که در سال 1912 منتشر شد و در طی دو دهه بعدی به عنوان راهنمای پول و بانکداری مورد استفاده قرار گرفت. در آن میزس نظریه اتریشی مطلوبیت نهایی را به پول نیز بسط می‌دهد.

از نظر میزس دلیل مطلوبیت پول توانایی خرید کالاهای دیگر توسط آن است نه ذات خود پول. میزس در همان کتاب بحث می‌کند که چرخه‌های تجاری به دلیل توسعه کنترل نشده ...

دانشمند برتر

معرفی شخصیت برتر

JA Teline IV
اینجا شخصیت برتر هفته معرفی میشود

معرفی شرکت برتر

JA Teline IV
اینجا شرکت برتر هفته معرفی میشود

معرفی سازمان برتر

JA Teline IV
اینجا سازمان برتر هفته معرفی میشود

دانستنی فناوری این هفته

JA Teline IV
اینجا فناوری برتر هفته معرفی میشود

دانستنی این هفته

JA Teline IV
اینجا دانستنی برتر هفته معرفی میشود

دانستنی ها

ترتیب دهی

آشنایی با سازمان تجارت جهانی

سازمان تجارت جهانی یا به صورت مختصر WTO (مخفف World Trade Organization) یک سازما...

روان شناسی

ترتیب دهی

دانشکده

ترتیب دهی
نگارنده: حسین خلیلی صفا | زومیت
satya-nadella-microsoft-ceo
با گذشت پنج ماه از اعلام بازنشستگی استیوبالمر، کمیته‌ی مخصوص برای یافتن مدیرعامل بعدی مایکروسافت، پس از بررسی گزینه‌های مدنظر خود، بالأخره یکی از گزینه‌های داخلی را برای تصدی این سمت برگزید. ساتیا نادلا، مدیر بخش سرویس‌های ابری مایکروسافت، به‌عنوان مدیرعامل بعدی ردموندی‌ها انتخاب شد. با ما همراه باشید تا نگاهی به رزومه‌ی وی در کنار دلایل انتخاب وی...
نگارنده: sohaibv15
world-gold-reserve-collected
آنچه در زیر مشاهده می‌کنید، ذخیره طلا به صورت شمش‌های ۴۰۰ اُنسی در لیستی  است که توسط Demonocracy و با نظارت ایالات متحده آمریکا، آلمان و صندوق بین‌المللی پول تنظیم شده و برای کشورهای برتر به تصویر کشیده شده است.   اما هیچ‌گاه از خود پرسیده‌اید تا کنون و در طول تاریخ جهان چه مقدار طلا از معادن استخراج شده است؟ می‌توانید این مقدار را در تصویر زیر،...
نگارنده: ابتهاج عبیدی
california-splice-into-6-states
تا پایان سال 2019 میلادی ایالت کلیفورنیا به شش ایالت کوچک تقسیم خواهد شد یک تن از سرمایه داران و متشبثین بزرگ آیالات متحده بنام (Timothy Draper) طرحی را برای تقسیم ایالات کلیفورنیا به شش ایالت کوچکتر برای به رای گذاشتن به کنگره آیالات متحده آمریکا ارائه کرده است که براساس آن پرنفوس ترین و سومین ایالت بزرگ آیالات متحده به شش ایالت کوچک تر تقسیم...
نگارنده: sohaibv15
facebook-turns-10-today
شبکه اجتماعی فیسبوک در ۴ فبروری سال ۲۰۰۴ میلادی توسط مارک زاکربرگ و دوستانش ادوآردو سوری، اندرو مک‌کالم، داستین مسکوتیز و کریس هیوز در دانشگاه هاروارد به وجود آمد. مارک زاکربرگ، دانشجوی رشتهٔ روانشناسی دانشگاه هاروارد که از قبل نیز تجربه‌هایی در راه‌اندازی شبکه اجتماعی داشت و وب‌سایت‌هایی مانند CourseMatch برای پیگیری وضعیت مدرک تحصیلی و Facemash برای...
نگارنده: sohaibv15
2013-worst-economies
1- جمهوری آفریقای مرکزی این کشور بیشترین کاهش اندازه اقتصاد در سطح جهان را در سال 2013 به نام خود ثبت کرد. رشد تولید ناخالص داخلی این کشور آفریقایی منفی 5/14 درصد محاسبه شده است. علت اصلی این قضیه درگیری‌های قومی و قبیله‌ای است که از زمان استقلال این کشور از فرانسه در دهه 1960 آغاز شده و هنوز هم به پایان نرسیده است. از ماه مارس 2013 که فرانسوا...

ده روش برای جلوگیری از حوصله سر رفتگی در محیط کار

اکثر ما بالغ بر ۸ ساعت از روز خود را در محیط کار می گذرانیم. محیط و آدم هایی که هر روز، شاید به اجبار، با آن ها مواجه می شویم. طبیعی است اگر بعضی مواقع حوصله‌مان سر برود و انگیزه خود برای ادامه کار را از دست بدهیم.

ساعت هایی که مشغول به کار هستیم نیز بخشی از عمر ما به حساب می آیند؛ ساعت هایی که اگر با بی حوصلگی بگذرند، شاید بعدا این حس را منتقل کنند که قسمتی از عمر خود را تلف کرده ایم. اما لزوما نباید محیط کار، حوصله سر بر باشد. در ادامه روش هایی را پیشنهاد می کنیم تا از طریق آن ها، از بی حصولگی در محیط کار، جلوگیری به عمل آورید.

 

۱۰- روزتان را خوب شروع کنید

tehran.jpg

حتما لازم نیست تا به محل کار بروید و حوصله سر رفته شوید؛ بعضی روزها همینکه از خانه خارج می شوید، شرایط مسیر شما را کم حوصله می کند. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می کنیم که روش های جا به جایی خود را گه گدار تغییر دهید، برای مثال از بین گزینه هایی مانند ماشین شخصی، مترو، BRT ، پیاده روی و ... همواره به صورت چرخشی استفاده کنید. البته در انتخاب وسیله حمل و نقل تا محل کار، روحیات خود را لحاظ کنید، برای مثال اگر حس می کنید تیپ خاص آدم هایی که در مترو مشاهده می کنید، بر روی روحیه شما تاثیر منفی می گذارد، ترافیک را به جان خریده و با ماشین به محل کار بروید. در ماشین همیشه موسیقی های جدید همراه خود داشته باشید، حتی دانلود کردن پادکست ها و گوش دادن به آن ها نیز می تواند گزینه ای هیجان انگیز برای دقایقی باشد که قرار است پشت ترافیک، سپری شوند.

 

۹ - میزکار خود را شخصی سازی کنید

narenji-sony-219-habibi-005-500px-narenji-ir.jpg

بیشترین زمان شما در محل کار، در پشت میزتان می گذرد، پس بهتر است تا جایی که می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید. شاید حق انتخاب نداشته باشید که میزتان در کنار پنجره یا جلوی کولر باشد، اما روی میز قلمروی فرمانروایی شما است. حتما یک گیاه کوچک بر روی میز خود قرار دهید، با اینکار زندگی و طراوت بر روی میز به جریان در می آید و آب دادن هر روزه به گیاه، تبدیل به یکی از انگیزه های کار کردن شما می شود. تصویر کسانی که دوستشان دارید را نیز بر روی میز قرار دهید، نگاه کردن به آن ها قطعا انرژی شما را افزایش خواهد داد. و در آخر اگر دوست داشتید می توانید چند عروسک کوچک را نیز در دکور میز بگنجانید.

 

۸ - با خستگی مبارزه کنید

tired.jpg

بعضی مواقع دلیل حوصله سر رفتگی، شغل شما نیست، بلکه میزان انرژی است. خستگی باعث می شود که بی حوصله شوید و نسبت به کار علاقه نشان ندهید. تغذیه و زمان خواب مناسب، بسیار در این موضوع تاثیر گذار است. اگر می توانید هرگاه احساس خستگی می کنید چند حرکت ورزشی کوچک می تواند بدن شما را تازه کند. در موقع ناهار نیز دقت کنید که هرچه معده سنگین تر شود، تمایل به خواب افزایش می‌یابد.

 

۷ - از جلسات جان سالم به در برید

meeting.jpg

جلسات کاری یکی از حوصله سر بر ترین قسمت های کار هستند. زمان در بسیاری از این جلسات به هدر می رود و در نهایت نیز تنها خستگی آن برای شما می‌ماند. شنونده محض بودن همواره سختی کار را دو چندان می کند، پس توصیه کنیم سعی کنید راهی را پیدا کنید که در سخنان رد و بدل شما مشارکت داشته باشید. نقاشی آدمک های کوچک بر روی یک تکه کاغذ نیز بسیار می تواند به حفظ انرژی شما کمک کند، فقط حواستان باشد که رئیس متوجه این کار شما نشود. در نهایت بهترین گزینه تغییر نحوه برگزاری جلسه است، پیشنهادات خود را با رئیس شرکت مطرح کنید و سعی کنید جلسات هیجان انگیز تری را برگزار کنید. برای مثال اعضای جلسه می توانند به یک پیاده روی طولانی بروند و در حین راه رفتن ایده های خود را به اشتراک گذارند.

 

۶ - بالاتر از ظرفیت خود ظاهر شوید

points.jpg

اگر شغلی دارید که برایتان بسیار ساده و آسان است، به جای اینکه نسبت به آن احساس حوصله سر رفتگی پیدا کنید، می توانید توانایی‌های خود را بیشتر بروز دهید. پس از اینکه خواسته های مدیر را در پروژه محول شده به خود انجام دادید، از ابتکار خود استفاده کنید و با پیاده سازی موارد بیشتری، کار خود را ارزشمند تر کنید. از این طریق می توانید دیدگاه مدیر به خود را تغییر داده و در های پیشرفت را باز کنید.

 

۵ - مسئولیت های جدید به عهده بگیرید

responsible.jpg

اگر انجام کار های اضافه به صورت غیر رسمی، کافی نبود، موقع صحبت کردن با رئیس فرا رسیده است. از او بخواهید که شرح وظایف شما را گسترش دهد. تنبلی را کنار بگذارید، کار های جدید نه تنها از سر رفتن حوصله جلوگیری می کنند، بلکه نقش پله های ترقی را نیز ایفا خواهند کرد.

 

۴ - در طول کار کردن، یاد بگیرید

skill.jpeg

اگر مسئولیت های جدید بر عهده گرفتید، می توانید چیز های بسیاری را در رابطه با آن بیاموزید. اما اگر در همان کار حوصله سر بر قبلی خود گیر افتادید، موقع یادگیری یک توانایی جدید فرا رسیده است. پادکست های آموزشی را دانلود کنید و در حین کار به آن ها گوش دهید، شما حتی می توانید از طریق اینترنت به یادگیری زبان مشغول شوید، برای اینکار سایتی مانند VocabSushi گزینه ایده آلی محسوب می شود.

 

۳ - بیشتر در اینترنت بچرخید

site.jpg

این درست است که در زمان کار باید روی مسئولیت‌های خود تمرکز کنید، اما وقتی حوصله شما سر می رود، راندمان کارتان نیز پایین می آید. پس برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید در بازه های زمانی مشخصی به سایت های اینترنتی سر بزنید. سایت هایی با ژانر مطالب متفاوت را نشان کنید و با سر زدن به آن ها، کمی حال و هوای خود را تغییر دهید. فقط حواستان باشد که این موضوع به کل شما را از کارتان دور نکند.

 

۲ - رؤیا پردازی کنید

dream.jpg

اگر شغل شما به نحوی نیاز به کار خلاقانه و یا جلسات طوفان ذهنی ( Brainstorming ) دارد، در اوقات حوصله سر رفتگی خود، ذهن خود را رها کنید و اجازه دهید تا فکر های متفاوت در آن نقش ببندند. جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده اینکار، باعث بالا رفتن میزان ایده های خلاق می شود. اگر هم ایده خلاقی به ذهنتان نرسید عیبی ندارد، حداقل حواستان از حوصله سر رفتگی پرت شده است و پس از مدتی می توانید دوباره با انرژی به کار خود مشغول شوید.

 

۱ - استعفا دهید

quit.jpg

بیشتر مواقع حوصله سر رفتگی با روش هایی، مانند آنچه که در بالا اشاره کردیم، قابل بر طرف شدن است. اما اگر این حس را هر روز دارید و در محیط کار خود احساس خفقان می کنید، مشکل از جایی دیگر است. شرایط را خوب بسنجید، و اگر احساس می کنید شغلی که بر عهده دارید به هیچ وجه با روحیات شما سازگار نیست، شجاعت به خرج دهید و استعفا دهید. البته پیشنهاد می کنیم که قبل از اینکار، به دنبال کاری بگردید که انجام آن را دوست دارید. شرایط شغل جدید را فراهم کنید و سپس از کار فعلی خود دست بکشید. فراموش نکنید که زنگی کوتاه تر از آن است که بخواهید آن را پشت میزی تلف کنید که هیچ علاقه ای به آن ندارید.

 

 

 

~ LifeHacker |  نارنجی

آمار بازدید تارنما

نمایش تعداد مطالب
1348645

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

G+